خانواده و جامعه

افتتاح هفدهمین مرکز معاینه فنی خودروهای سبک شهر تهران

به گزارش خبرگزاری مهر، صبح امروز، مراسم افتتاحیه مرکز معاینه فنی آزادی به عنوان یکی از پروژه‌های بسته حمل و نقل پاک، همزمان با بیست و یکمین شنبه امید و افتخار از طریق ویدئو کنفرانس با حضور شهردار تهران، اعضای شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از مدیران شهری و اساتید دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم شادی مالکی مدیرعامل ستاد معاینه فنی در توضیح آخرین وضعیت توسعه و گسترش مراکز معاینه فنی شهر تهران گفت: در شهر تهران ۵۴ خط معاینه فنی خودروی سبک و ۱۱ خط معاینه فنی موتورسیلکت در ۱۶ مرکز ثابت و هفت خط سیار داریم و سه مرکز معاینه فنی تک خطه برای معاینه فنی خودروهای سنگین در تهران موجود است.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی با بیان این‌که مراکز معاینه فنی شهر تهران ظرفیت پذیرش سالانه دو میلیون و ۶۰۰ دستگاه خودرو را دارد، اظهار کرد: با توجه به لزوم توسعه کمی و زیرساختی مراکز معاینه فنی با بخش خصوصی، افزایش ظرفیت معاینه فنی در راستای تسهیل در خدمت‌رسانی را در دستور کار قرار دادیم که خوشبختانه با اخذ مجوزهای لازم مرکز آزادی با پتانسیل بخش خصوصی راه اندازی شد.

وی با بیان این‌که آخرین توسعه خطوط معاینه فنی مربوط به سال ۱۳۹۸ است و از آن به بعد توسعه‌ای در خطوط نداشتیم، گفت: بنابر تدبیر شهردار تهران بعد از سه سال مرکز معاینه فنی آزادی با مشارکت بخش خصوصی راه اندازی شد.

مالکی در مورد ویژگی‌های مرکز معاینه فنی آزادی گفت: این مرکز در غرب تهران واقع شده است و هزار و ۷۶۰ مترمربع مساحت دارد و دارای دو خط معاینه فنی خودروهای سبک و یک سالن بازرسی چشمی خودروهای گازسوز دارد و با آغاز به کار این مرکز ظرفیت سالانه مراکزمعاینه فنی شهر تهران ۵۶ هزار دستگاه خودرو افزایش خواهد یافت..

مدیرعامل ستاد معاینه فنی عنوان کرد: نکته قابل تأمل در خصوص مرکز معاینه آزادی این است که کلیه تجهیزات مرکز در راستای حمایت از تولید داخل ساخت ایران است که توانسته تمام استانداردهای لازم را کسب کند.

دکمه بازگشت به بالا